seo page rank و سئو پیج رنک Rank Hunt

اما در این فرمول پارامترهای متفاوتی وجود دارد که "تعداد لینکهایی است که از سایتهایی با page rank بالا گرفته و نیز تعداد لینکهایی که به سایتهایی با page rank بالا داده است." تنها یکی از این موارد است. متاسفانه مسئولین Rank Hunt -سهوا یا عمدا- مرتکب اشتباهی فاحش در توضیح Ranking شده اند که دوستان وبلاگ نویس را به اشتباه انداخته است.
ببینید، Page Rank به طور اختصار همانند یک "رای" از جانب دیگر صفحات در وب است، که درنهایت میزان اهمیت یک صفحه را مشخص می کند.اگر به صفحه ای لینک بدهید در حقیقت به آن یک رای داده اید. شرکت گوگل پیج رنک را در پایه لگاریتم 10 محاسبه می کند و نمایش می دهد، به همین دلیل صفحات وب را از 0 تا 10 رنک بندی می کند. اما پیج رنک در حقیقت می تواند از 0.15 تا بیلیون باشد.
حال به توضیح پارامترهای فرمول فوق می پردازم:
PR(A): در حقیقت Page Rank صفحه مورد نظر است که در نهایت محاسبه می شود.
T1,T2,...Tn: همان صفحات 1-2-3-...-n است که به وبلاگ شما لینک داده اند و PR(T1) تا PR(Tn) برابر PageRank صفحات مذکور است.
C(Tn): هر صفحه مجموع آرای خود را از طریق لینکهایی که به صفحات دیگر می دهد، توزیع می کند. به این ترتیب تعداد لینکهایی که صفحه T1 به دیگر صفحات داده C(T1) نامیده می شود و .. در نهایت تعداد لینکهایی که صفحه Tn به دیگر صفحات داده C(Tn) نامیده می شود.
PR(Tn)/C(Tn): به این ترتیب اگر صفحه ما (A) از صفحه n ، لینکی دریافت کرده باشد، مقدار سهمی که از Page Rank صفحه n می برد به اندازه PR(Tn)/C(Tn) خواهد بود.
d(...: این سهم از تمامی صفحات با یکدیگر جمع می شوند، اما به دلیل جلوگیری از تاثیر بیش از حد سایر صفحات، مجموع آرا در ضریب ثابت d -که معادل 0.85 است- ضرب می شود و شکسته می شوند.
(1-d): مقداری است که در اکثر فرمول های ریاضی با این فرم دیده می شود. و از آنجا که در تکنولوژی Page Rank میانگین کل پیج رنک صفحات برابر 1 فرض شده است، این مقدار به ابتدای فرمول اضافه می شود تا حاصل d(... که عدد کوچکی است، اصلاح و پیج رنک صفحه به دست آید.
* حال به این نکات توجه کنید:
1- شما در صورتی که به هیچ صفحه ای لینک ندهید، اما صفحات دیگر به شما لینک داده یاشند، در حقیقت رای خود را برای خود حفظ کرده اید که این سبب می شود page rank شما افزایش یابد. مثال بارز برای این موضوع Page rank بالای سایت هایی چون B.B.C. و phpbb یا blogrolling است. مثلا سایت blogrolling در زمان فعالیت خود با ارائه خدمات وبلاگ و قرار دادن عبارت "<a href="http://www.blogrolling.com/" target="_blank"> by blogrolling</a>" در انتهای همه آنها، با این که به هیچ سایتی لینک نداده است ولی به دلیل تعداد لینکهای زیادی که به سایتش داده شده، پیج رنک خود را به طور قابل ملاحظه ای (9/10) افزایش داده است.
2- اگر در صفحه ای تعداد لینک زیادی وجود داشته باشد، page rank آن صفحه در تعداد لینک های موجود تقسیم می شود و به این ترتیب در پدیده RANK HUNT که تعداد لینکها همواره در تمام صفحات وبلاگ ها با هم افزایش می یابد، در نهایت page rank ها ثابت باقی می مانند و افزایشی در پیج رنک نمی بینیم. برای توضیح ساده تر باید بگویم که لینک دادن به سایتهای با رنکینگ بالا یا پایین تنها از رنکینگ شما می کاهد و لینک گرفتن از هر سایتی رنکینگ شما را افزایش می دهد.
3- از همه اینها گذشته، وبلاگ مکانی شخصی است و متعاقب آن لینک دوستان نیز کاملا انتخابی و شخصی است. معمولا وبلاگ نویسها دوستانی رو انتخاب می کنند که با روحیات و نوشته های خودشان سازگارتر است. یا از نوشته های آنها لذت می برند. اما در پدیده rank hunt شما لینک کسانی را در وبلاگ خود قرار می دهید که ممکن است آنها را حتی یکبار هم نخوانده باشید و با نظراتشان موافق نباشید.
4- و نکته دیگر اینکه آیا ما به خاطر بالا بردن rank خود در net وبلاگ می نویسیم؟ اگر برای page rank وبلاگ می نویسید و فعالیت می کنید، پیشنهاد می کنم دومینی با نام rankhunt2 ثبت کنید و با استفاده از blogrolling که کاملا رایگان است، رنک خود را ظرف 1 هفته به 5 یا 6 برسانید. چون با الگوریتمی که توضیح دادم شما Page Rank وبلاگهای دیگر را با عضو گیری به راحتی می شکنید و خود را بالا می کشید.

/ 0 نظر / 36 بازدید